Kolmapäev, 15. november 2017

Head aega Cork!

Otsustasime juba mõned päevad tagasi, et kui tööst aega üle peaks jääma, siis osaleme SA Archimedese haridustöötajatele suunatud õpirände esseekonkursil. Arvasime, et see on hea võimalus omavahelise koostöö edendamiseks ja kirjaoskuse arendamiseks. Mõeldud tehtud ja kogu tänane ennelõuna kulus essee kirjutamisele. Jääme rahulikult ootama tulemusi, Ingrit tahab väga saada pidulikule gaalale (ega Kristagi ära ei ütle sellisest võimalusest) 😊.
Jalutuskäik Corkis
Blackrock Castle

Vaated kindlusele

Kuna hommik oli vaimselt väga kurnav ja see on ühtlasi meie viimane päev Corkis, siis otsustasime pealelõunal teha ühe korraliku pika jalgsimatka. Võtsime sihtpunktiks linna idaosas asuva kindluse ja observatooriumi Blackrock Castle. Jalutuskäik kulges suuremas osas piki Lee jõe kallast, saime veidi vihma ja päikest vaheldumisi. Kilomeetreid kulus edasi tagasi vähemalt 11 ja meie sammude arv oli 21 200. Kompleks on populaarne lisaks turistidele ka koolide hulgas, seal oli mitmeid klasse oma tundide raames. Kahjuks jäi meil sealne tuur tegemata, kuna ooteaeg oli pikk (tund aega). 

Küll aga saime lõunatada sealses restoranis, mis oli arhailise ehitise kõrval väga modernne klaaskuubik. Toit oli maitsev ja vaatlesime ümbritsevaid inimesi ning mõtisklesime eakamate prouade üle. Neid oli seal mitmeid seltskondi nii söömas kui kohvitamas. Välja nägid nad väga soliidsed ja hoolitsetud, läbivaks kohalikuks eakate proade trendiks paistis olevat valged pärlkeed ja kõrvarõngad. Loodetavasti oleme sellises vanuses ka ise nii kenad ja heas vormis. 

Tagasi jalutasime läbi eramute kvartalite, mis jätsid pigem jõukamate inimeste elurajoonide mulje. Mõtted olid juba Dublini ja kodutee juures. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar