Teisipäev, 7. november 2017

Mees nagu orkester!

Linna kaitsemüüridel. Meie ja Ger.
Meie teine tööpäev algas juba tuttavate nägude kohtamisega! Kooli fuajees naeratas meile prantslane Olivier. Veetsime veidi aega õpetajate toas ja rääkisime ilmast, lumest ja saunast. Rääkisime ka elust Eestis. Siinne ilm on eestlase jaoks pigem jahe, kuid iirlane võib vabalt olla tunnis plätudega või käia õues lühikeste pükstega 😊.

Päeva eesmärgiks oli tutvuda ülikooliga. Meie teejuhiks oli taas Ger. Teekond ülikoolini oli üllatuslikult nagu linnaekskursioon läbi ajaloo, rikastatud erinevate faktide ja lugudega! Seda kõike tutvustas meile Ger, kes lisaks hariduselule ja koolijuhi tööle on kursis linna arengutega algusest tänase päevani.

Kirjanik Frank O'Connor´i sünnikodu
Teel ülikooli nägime populaarse iiri kirjaniku Frank O´Connor´i sünnikodu, mille juurde kuulsime legendi, et tegelikult ei ole täpselt teada, kus Frank sündis. Ta on ise kirjutanud, et tema sünnikodu aknast oli näha onu maja. Nii et kumb on onu maja või kumb on kirjaniku sünnikodu, ei teadnud isegi Ger. 

Linna rikka ja omanäolise ajalooga saab tutvuda erinevatest allikatest lähemalt. Linn on asutatud viikingite poolt ning tänaseks on tuvastatud corkilaste seotus Põhja- Euroopaga.

University College Cork - Corki Ülikool.

Ülikool laiub suurel territooriumil. Samuti saab näha erineva ajastu hooneid, kus moodne on sobitatud vanaga. Õpetatavad erialad on tüüpilised: matemaatika, loodusteadused, õigusteadus, ärikorraldus, meditsiin jne. Iirilased armastavad rõhutada keldikultuuri seoseid, ülikooli kampuses on kirik, mille mosaiikpõrand oli keldipärane. Meeldiva üllatusena nägime, et tudengite teenindamiseks on ehitatud suur maja, kus on kino, baarid, toitlustuskohad ja poed.

Vaade vanale ülikoolihoonele.
Levib uskumus üliõpilase hulgas,
kes läheb teede ristumiskohale - see kooli ei lõpeta. 
Tööpäeva lõpuks olime jõudnud linna ajaloolisse alguspunkti, kus saime teada, et linna all on jõgi ning tänavad on käänulised, sest järgivad jõesonne. Ehitamine siin on kallis lõbu, sest hooned on rajatud vesisele pinnasele. Linna on räsinud tormid, üleujutused on iga kolme aasta tagant.


Linna keskel jättis Ger meiega hüvasti, et minna taas õpetajana tundi andma. Leppisime kokku, et homme kohtume taas ning saame külastada tunde!

Ruunikivid vanas hoones

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar